מאמרים

חקירות כלכליות

אחד התחומים המורכבים ביותר בתחום החקירות הוא זה של חקירות כלכליות. הסיבות לביצוע חקירה כלכלית הן רבות ומגוונות כאשר כל תיק הוא עולם בפני עצמו.
בין הסיבות הבולטות להזמנת חקירות כלכליות:

חייב מציג עצמו כנטול רכוש והון

חקירה כלכלית תאתר כלי רכב, מקרקעין, ציוד וכספים אשר ייתכן והעביר להסתרה תחת שם אחר על מנת להימנע מתשלום חובותיו בדרך זו אפשר יהיה להוכיח כי אלו נכסיו וכספיו ולעשות בהם שימוש.

בדיקת נכסים והון חבוי בעת גירושין

אתם בהליך גירושין וחושבים שהצד השני מחזיק חשבונות ניסתרים בארץ או בחו"ל ואולי יש רכוש ומקרקעין על שמו או שם של צד שלישי מסתיר זאת עבורו? אולי מדובר בפוליסות ביטוח ותוכניות חיסכון ניסתרות? איתור של כל אלו בחקירה מקצועית יכולים לשנות את המאזן בהליך הגירושין.

ספק לגבי יכולת של לקוח לשלם עבור סחורה

לקוח שלכם מזמין כמויות הולכות וגדלות ומבקש תנאי תשלום גמישים יותר ויותר? יש לחקור את יכולותיו הכלכליות ואת יכולת פירעון התשלומים בעתיד הקרוב עבור הסחורה. כמו כן יש לבדוק אם אין הוא מעורב בפעילות של הונאה או מירמה על מנת להמשיך לעבוד עימו בראש שקט.

ניכנסים לשותפות או רוכשים עסק קיים

מעוניינים לברר אודות השותף העתידי בעסק שלכם? לדעת על יכולותיו הכספיות? על הרקורד העיסקי שלו? או שמא אתם על סף רכישת עסק קיים ויש ספק לגבי היקף הפעילות שלו בכלל והיקף הרווחים בפרט? חקירה כלכלית מקצועית תביא לפניך את כל הנתונים שאולי ויחסכו לך כסף רב ומהלך עיסקי שגוי שיעלה ביוקר.

אין כל ספק כי חקירות כלכליות המבוצעות על ידי אנשי מקצוע המבינים את התחום ויודעים כיצד לעבוד בו, יכולות להיות שוות ערך רב, לעתים עשרות אלפי שקלים ולעתים מיליונים ויותר.